Gleznotājas Annas Heinrihsones personālizstāde Jūrmalā

Ievads

Jūrmalas pilsētas mākslas galerijā „Lizete” šovasar apskatāma izcilas mūsdienu latviešu gleznotājas Annas Heinrihsones jaunāko darbu izstāde „Gaismas pieskāriens”. Anna pazīstama kā spilgta ainavu gleznotāja, kura attēlo dabas noskaņas un elementus caur impresionisma un ekspresionisma stilistikas prizmu.

Mākslinieces radošā rosība

Māksliniece īpaši mīl strādāt pie jūras visos gadalaikos, tverot mainīgos saules gaismas noskaņojumus, ūdens virsmas un debesu atspulgus, smilšaino kāpu reljefus un dažādu augu faktūras. Viņas krāsainie darbi lielākoties tapuši pleinairu sesiju laikā Jūrmalā, arī Ķemeru nacionālajā parkā un citās Latvijas un Igaunijas piejūras ainavās. Annas Heinrihsones daiļradei raksturīga aizrautīga aizrautība ar gaismēnu un ēnu mijiedarbi, mainīgo debesu attēlojumu, kā arī krāsu un faktūru bagātību, kas izpaužas arī jaunākajos darbos.

Izstādes saturs

Izstādē galerijas gaišajās sienās redzami vairāk kā 30 Annas pēdējo 3 gadu laikā tapušie darbi, kuros redzami mākslinieces jaunākie radošie meklējumi. Gleznās jūtama aizrautība ar impresionistu gaismēnu un piesātināto krāsu gamma pielietojumu, taču caurvīta ekspresīva, pat vizionāra glezniecības maniere. Milzīga formāta ainavu gleznas “Jūras elpa”, “Vējš priedēs” un “Smilšu mozaīka” tapušas, strādājot vairāku dienu plenēros. Mazāka izmēra pētījumos “Gaismas brīnums I-IV” māksliniece eksperimentējusi ar dažādu gaismas virzienu un ēnu niansēm.

Mākslinieces lekcija

Izstādes noslēgumā apmeklētāji tiek gaidīti arī uz pašas Annas Heinrihsones autorlekciju par dabas gaismas izpausmēm mākslā un personīgo pieredzi strādājot pie šī cikla. Lekcijas laikā māksliniece plašāk dalīsies savos novērojumos par gaismēnu virzieniem, krāsu mijiedarbību un gaismas psiholoģisko ietekmi uz skatītāju.

Nobeigums

Kopumā izstāde Jūrmalas pilsētas galerijā „Lizete” ir lieliska iespēja klātienē iepazīt Annas Heinrihsones jaunāko daiļradi, kas sekmīgi attīsta impresionisma tradīcijas mūsdienīgā skatījumā. Izstāde „Gaismas pieskāriens” apskatāma līdz 31.augustam, ieeja bez maksas.