Izrāde “Spēlēju, dancoju” Valmieras teātrī

Valmieras teātrī 11. novembrī piedzīvos pirmizrādi jauns iestudējums “Spēlēju, dancoju”, kas veltīts izcilā latviešu skatuves un kino mākslinieka Viktora Lapčenoka 85 gadu jubilejai. Šis būs aizkustinošs mākslinieka dzīves un daiļrades stāsts, ko Valmieras teātra trupa un režisore Ģertrūde Neimane veltījusi dižajam režisoram.

Izrādes saturs

Izrādes scenārija autors ir pieredzējušais dramaturgs Valters Sīlis, kurš atlasījis spilgtākos Viktora Lapčenoka dzīves un radošās gaitas momentus. Iestudējumā hronoloģiskā secībā atainoti nozīmīgākie posmi dižā režisora 40 gadu garumā karjerā. Sākot ar aktiera gaitām Dailes teātrī, turpinot ar veiksmīgo darbību kā teātra režisoram un beidzot ar panākumiem kino jomā.

Izrādē iekļautas gan spilgtākās Lapčenoka atveidotās teātra lomas, gan fragmenti no paša režisētām izrādēm, kā arī video projekcijas ar kadriem no viņa veidotajām kinofilmām. Protams, netrūks arī deju un mūzikas, kas vienmēr bijis šī režisora atpazīstamības zīmols, veidojot savdabīgas muzikāli dramatiskās izrādes.

Aktieru ansamblis

Lai maksimāli autentiski attēlotu Viktora Lapčenoka radošo mūžu, par galvenajiem tēliem izrādē kļuvuši divi spēcīgi jaunās paaudzes aktieri. Viktora lomā iejuties Nacionālā teātra talants Kaspars Znotiņš, bet sievas Zanes Lapčenokas tēlā redzēsim Valmieras teātra priekšnesumu meistari Rēziju Kalniņu. Viņiem pievienojas vēl septiņi teātra aktieri dažādās epizodiskās lomās.

Jubilejas koncerts

Pirmizrādes vakarā skatītājus sagaida arī īpašs jubilejas koncerts Viktora Lapčenoka godināšanai. Koncertā piedalīsies virkne viņa draugu un domubiedru no teātra pasaules, arī bijušie skolnieki, kuri izpildīs Lapčenokam veltītas dziesmas un dejas. Solījuši piedalīties Jānis Paukštello, Olga Dreģe, Rūdolfs Plēpis, Raimonds Pauls, Viktors Nikitins un citi.

Nobeigums

Kopumā jaunā Valmieras teātra iestudējuma “Spēlēju, dancoju” veidotāji sola skatītājiem spilgtu emociju gammu, iepazīstot dižā Viktora Lapčenoka devumu latviešu skatuves mākslai. Izrādes pirmizrāde un režisora jubilejas koncerts 11.novembrī noteikti būs kā īpašs notikums teātra draugiem. Biļetes jau pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs.